• Taśmy transportujące
 • Krążniki
 • Elektrobębny do zadań lekkich
 • Elektrobębny do zadań ciężkich
 • Sprzęgła przeciążeniowe
 • Sprzęgła jednokierunkowe
 • Taśmy siatkowe
 • Taśmy gumowe
 • Koła pasowe i zębate
 • Technika transportu technologicznego

Oferta / Taśmy siatkowe

 Firma HARD-MET posiada w ofercie różnego typu taśmy transportujące siatkowe odpowiadające wymaganiom wielu aplikacji, znacznie poprawiające wydajność różnych procesów produkcyjnych. Taśmy, które dostarczamy do Naszych klientów znajdują zastosowania w takich gałęziach przemysłu jak spożywczy, tekstylny, elektroniczny, rolniczy, chemiczny, odlewniczy i wiele innych.

Nasza oferta obejmuje taśmy transportujące siatkowe przeznaczone zarówno do lekkich jak i ciężkich aplikacji. Również rodzaj stosowanych materiałów jest zróżnicowany w zależności od potrzeb produkcyjnych. Dostarczane Naszym klientom taśmy produkowane są z wysokiej jakości materiałów i spełniają wymagania norm międzynarodowych.
 
Zdobyte przez Nas doświadczenie i kwalifikacje z pewnością pozwolą dobrać odpowiedni typ i materiał taśmy siatkowej, by zaoferować Państwu najlepsze rozwiązanie w rozsądnej cenie i terminie realizacji.
 

 

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą na taśmy transportujące siatkowe!!


Taśmy TS1 produkowane są ze splecionych ze sobą drutów spiralnych, zakończonych na krawędziach spawem, pętlą lub zagięciem. Jest to jedna z najczęściej występujących taśm siatkowych, znajdująca swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu takich jak: chemiczny, piekarnictwo, cukiernictwo, przetwórstwo owocowo-warzywne. Taśma ta jest bardzo charakterystyczna dla różnego rodzaju piecy piekarniczych.

 

 

Ten typ taśmy stalowej ma wiele zalet związanych z zachowaniem niskich kosztów produkcji oraz jakości produktów. Dzięki swojej otwartej powierzchni świetnie sprawuje się w takich aplikacjach jak schładzanie, ogrzewanie, pokrywanie, czy suszenie. Niewielka średnica zawracania taśmy pozwala na łatwe przemieszczanie produktów pomiędzy urządzeniami, zaś jej niewielka masa ogranicza potrzeby związane z mocą, a tym samym koszty produkcji. Taśma TS2 ma szczególne zastosowanie w produkcji cukierniczej.

 
 

 

Taśmy spiralne TS3 są powszechnie stosowane w aplikacjach wymagających zakręcania oraz w różnego rodzaju spiralnych systemach przenoszenia produktu. Dzięki swoim właściwościom umożliwiają ona przeprowadzanie takich procesów jak: schładzanie, zamrażanie na niewielkich powierzchniach, dlatego są bardzo często stosowane w produkcji spożywczej.

 
 

 

Taśma TS4 przeznaczona jest przede wszystkim do transportu produktów ciężkich. Jest to najmocniejszy rodzaj taśmy siatkowej. Jak większość taśm stalowych występuje ona w wielu wersjach, np. z łańcuchami bocznymi, czy płaskownikami wzmacniającymi jej konstrukcję. Istnieje również możliwość zamocowania zabieraków czy obrzeży, zabezpieczających produkt przed wypadnięciem.

 
 

 

Taśmy tego typu produkowane są z ciasno splątanych ze sobą drutów, łączonych za pomocą drutów poprzecznych. Gęstość taśmy TS5 uzależniona bądź do grubości drutów, bądź liczby zwojów na szerokości taśmy powinna być dostosowana do aplikacji. W zależności od rodzaju zakończenia krawędzi taśmy tego typu mogą mieć szerokie zastosowania począwszy od przemysłu ciężkiego, po lekkie aplikacje spożywcze.

 
 

 

Taśma siatkowa o stosunkowo prostej konstrukcji, produkowana przy pomocy plecionych ze sobą prętów, które mogą być bardzo łatwo łączone i demontowane. Taśma TS6 służy zwykle do przenoszenia produktów większych gabarytowo i dość powszechnie używana jest w przemyśle rolnym do transportu, czy sortowania: ziemniaków, buraków, jabłek itp. W zależności od sposobu zakończenia krawędzi taśma może pracować prosto lub na zakrętach.

 

 

nasi partnerzy:
 • firma 1
 • firma 2
 • firma 3
copyright © 2019

HARD-MET - elektrobębny, bębny zwrotne, taśmy transportujące, krążniki, rolki , taśmy siatkowe, sprzęgła przeciążeniowe, koła łańcuchowe, koła pasowe
Bogumiła 39
62-600 Koło

63 262 53 68